Pečecká desítka 2012

Posted: 10 března, 2012 in RUN
Tagy:, , ,

Týden po Kbelský 1O je tu ta Pečecká. Je to moje premiéra na této trati. Premiéra, která se docela povedla.

Už cesta na Pečeckou desítku s Pavlem, Lídou a její dcerou, se nese ve znamení dobré nálady. Tu nepokazí ani chvilkové dloudění po Pečkách. Téma hovoru je zcela jasné. Běh a vše okolo něj. Zaparkovat se podařilo okamžitě a hurá na registraci. Ta je v tenisové hale a k mému překvapení tu nejsou skoro fronty. Vše funguje rychle a je přehledné. Jen nevidim ostatní spolucestující, ale místo toho grupu jiných známých. Chvíli si povídáme, připínáme čísla a doplňujeme energii. Pak už je čas si rychle hodit věci do úschovny a jít se rozběhat. Miloš Smrčka mi dává před startem informace o protivětru po obrátce. Prý to bude dost foukat. No, nemýlil se. Konečne se potkávám s Pavlem a rozcvičení trávíme v cukrárně na náměstí u kafe (nechci dělat reklamu, ale mají ho tady opravdu dobrý a obsluha je úžasná). Dáme si ho rychle na stojáka a rychle na start se zařadit.

 Náměstí a okolí se pomalu plní lidma a ve vzduchu je cítit blížící se start. Všude potkávám známé tváře a přejeme si hodně štěstí. Nálada je příjemná. Ivo Domanský nelhal, když ve Kbelých říkal, že Pečky jsou mnohem lepší a mnohem víc přátelské. Přesně ve 12:00, zazní výstřel. Startovní prostor je širší a tak to jde docela od začátku rozběhnout. První zatáčka je hodně na úzko. Naštěstí je tam skulina, do který se mi povede se natlačit. Pak už následuje široká ulice. Je to po kočičích hlavách. V inovejtkách je příjemně cítit každá kostička. Nijak mi to nevadí a docela si to užívám. Trať lemuje spousta lidí a fandí každému. Je to skvělá atmosféra. Postupně se prokousávám vpřed. V Ratenicích jede místní rozhlas s depešákama na plný kule, lidi koukají na závod i z oken. Beží se po větru mezi polema. Cesta se mírně vlní. Asi od druhýho kilometru spolupracuju s bežcem. Napřed ho dlouho slyšim za sebou a poté už běžíme vedle sebe a bezeslova jeden druhýho táhneme. Na obrátce jsem v čase 19:05. Původní plán byl, že to zkusim stlačit pod 39 minut. Tak to zatím vypadá výborně.  Jenže hned co se obrátim, dostávám od větru jasný vzkaz, že si budu muset šáhnou hodně na dno, aby se to povedlo. V první moment mě skoro zastaví. Ani tak silou, ale tím, že je dost studený. Musim trochu upravit styl běhu. Jde běžet dosti těžce. Zkouším se schovat za skupinku běžců v naději, že si odpočinu, ale vítr se všelijak točí. Fouká pořád stejně a to i ve skupině. Tak se trhám a předbíhám ji. Asi na sedmém kilometru zjišťuju, že jsem stratil už 30 vteřin. Tak zkoušim ještě zrychlit. V hlavě se mi honí myšlenka, že byto mohlo jít pod 39 minut, jen to bude bolet. Když nebude problém, tak to bude jen tak tak. Konečně Ratenice. Lidí okolo trati neubylo. Pořád tu panuje skvělá nálada, která člověku dá lehčí krok. Rozhlas pořád jede. Pak opět následuje otevřený prostor mezi polema. Na konci rovinky je cedule 9km. Čas nevypadá nejhůř, ale chce to trošku kopnout do vrtule. Při vběhnutí do Peček začínám přidávat do kroku. Okolostojící povzbuzují každého, tak to dodává poslední kousky energie do žil. Po kostkách na náměstí to ženu, co se do mně vejde. Tentokrát už nevnímám nic. Je to jak v tunelu. Poslední zatáčka a cílová rovinka. Víc už ze sebe nevydám. Točím maximum. Stopuju čas na 38:37. Vim, že to bylo dnes moje maximum. Spolubojovník je v cíli o tři vteřiny rychleji. Konečně se seznamujeme po vydýchání se  jdeme se a vyklusat.

Nebýt protivětru, tak mohlo být s časem ještě zajímavý. Všichni říkali, že ubral každýmu minimálně 30 sekund. Ale to nehraje v mém případě vůbec žádnou roli. Jsem s výsledkem spokojem. Potkávám se postupně se všemi kamarády a všichni vypadají spokojeně. Trať je rychlá a skoro všichni si tu zaběhli osobák. Pečky, děkuju, bylo mi u Vás skvěle.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s